Hozzávalók
- elkészÃtés:65 – 70 perc
- nehézség:normál
- sütési hőfok:nincs megadva
- sütési idő:nincs megadva
-
4 tojás
8 dkg cukor
6 dkg liszt
1 csapott evőkanál kakaó
1 evőkanál olaj
12 csomag sütőpor - Krém
20 dkg Ráma margarin
25 dkg gesztenyemassza
1 evőkanál rum
1 evőkanál porcukor - Töltelék
2 nagyobb birsalma / vagy körte, alma, stb./
1/2 citrom leve
1 dl édes fehér bor
3 evőkanál méz
2 szem szegfűszeg
fahéj
zselatin vagy tortazselé - Tetejére
csokimáz
durvára Å‘rölt, pirÃtott dió
ElkészÃtés
A tésztához a tojások fehérjét habbá verjük pici sóval, belekeverjük a sárgáit, majd a sütÅ‘poros, kakaós lisztet átszitálva, és belecsorgatjuk az olajat is. SütÅ‘papÃron, nagyméretű tepsiben sütjük. Vékonyabb piskótatészta lesz belÅ‘le. A tésztából akkora lapot szabunk, hogy egy Å‘zgerincformát kibélelhessünk, s egy akkorát, amivel majd befedjük. A krém összetevÅ‘it kikeverjük, s megkenjük vele a lapokat. Maradjon a külsÅ‘ felületre is belÅ‘le. Fóliával béleljük a formát, beleigazÃtjuk a nagyobb lapot. A töltelék adalékait 4 dl vÃzzel felforraljuk, 5 percig fÅ‘zzük, leszűrjük, hűtjük. A leszűrt gyümölccsel megtöltjük a tésztát. 1 evÅ‘kanál zselatint feloldunk a leszűrt lében, kevergetve langyosÃtjuk, majd ráöntjük a gyümölcsre. MielÅ‘tt megdermedne, rátesszük a tetejét is a süteménynek. Fél napig dermesztjük, kiborÃtjuk, a maradék gesztenyekrémmel bekenjük. Erre csoki máz kerül, amit megszórunk a dióval. (A diót elég, ha a tészta sütése után berakjuk a még meleg sütÅ‘be, Ãgy kicsit megpirul.) Forró vÃzbe mártott késsel ujjnyi szeleteket vágunk, mindig csak annyit, amennyi éppen fogyasztásra kerül.
