Hozzávalók:
dió
méz
ElkészÃtés:
Ehhez csak a frissen lehullott dió jó. A diót megtörjük, megpucoljuk és „lebÅ‘rözzük”. (Azért jó a friss dió, mert annak még könnyen lejön a bÅ‘re.) A lebÅ‘rözést úgy a legegyszerűbb csinálni, hogy a dióbelet egy tálban felöntjük jó meleg vÃzzel és kicsit benne hagyjuk hogy a bÅ‘re átnedvesedjen, megpuhuljon. Ekkor már hegyes kiskéssel szépen le lehet pucolni a dióbélrÅ‘l és teljesen fehérre tudjuk a diót pucolni. Kis üvegekbe tesszük a diót és felöntjük a mézzel. ( Ha esetleg a méz túl sűrű, nyugodtan megmelegÃthetjük egy kicsit hogy jól a dió közé folyjon. Ennyi. TartósÃtószer nem kell rá. A lebÅ‘rözött dió összeérik a mézzel. Egyrészt finom csemege, másrészt a téli megfázós (köhögÅ‘s, torokfájós) idÅ‘szakban jót tesz a torkunknak és kevesebb gyógyszerre lesz szükségünk.
Tanácsok:
Kép a naplómban 92-es bejegyzésnél.
Kicsit babra munka, de megéri.
A receptet beküldte: vaczila
