Hozzávalók:
- 2,5 dl tej,
- 25 dkg liszt,
- 15 dkg vaj,
- 10 tojássárgája,
- 6 tojásfehérje,
- olaj,
- só,
- 1 evőkanál porcukor,
- vanÃliás cukor
ElkészÃtés:
A tejet folytonos keverés közben sűrű péppé összefÅ‘zzük a liszttel és a vajjal. Levesszük a tűzrÅ‘l, megsózzuk, és ha kissé kihűlt, de még jó meleg, a tojások sárgáját keverjük bele, végül a 6 tojás porcukorral keményre vert fehérjét is beleforgatjuk. Lábasban olajat forrósÃtunk, a tésztát kinyomó zsákba tesszük, és 10 cm-ként elvágva az olajba toljuk. VanÃliás cukorral meghintve tálaljuk.
Megjegyzés:
Nagyon finom!
A receptet Gaby55 küldte. Köszönjük!
