Hozzávalók:
- 4 halfilé
- 1 gombakonzerv
- 1 citrom
- 2 nagy vöröshagyma
- őrölt bors
- olaj
- só
- A mártáshoz:
- 1 kinyomós ömlesztett sajt
- 5 dkg vaj
- 4 dl tej
- 2 evőkanál liszt
- ételÃzesÃtÅ‘
ElkészÃtés:
Az olajon megpároljuk az apróra vágott hagymát, rárakjuk a leszűrt gombát, sózzuk, borsozzuk, puhára fÅ‘zzük. A halszeleteket megcsepegtetjük citrommal, és picit megsózzuk. A tepsi aljára rakjuk a kész gombát, ráterÃtjük a halszeleteket.
ElkészÃtjük a mártást: egy lábasban felolvasztjuk a vajat, felöntjük a tejjel, amiben elkevertük a lisztet. Amint sűrűsödni kezd, belenyomjuk a sajtot, és állandó keverés mellett simára fÅ‘zzük. Ha túl sűrű lenne, önthetünk még hozzá tejet. ÉtelÃzesÃtÅ‘vel ÃzesÃtjük. Az Ãgy elkészÃtett mártással nyakonöntjük a halat. ElÅ‘melegÃtett sütÅ‘ben 180 fokon 30-35 percig sütjük.
Megjegyzés:
A receptet Edinko küldte. Köszönjük!
