Hozzávalók:
- 1,5 kg vadnyúl (vagy házinyúl)
- 2 evÅ‘kanál disznózsÃr
- 1 fej vöröshagyma
- 3 babérlevél
- 1 üveg zöldborsó
- 1 nagy sárgarépa
- 1 csokor petrezselyem
- 3 dl fehérbor
- 1 dl paradicsomlé
- 1 evőkanál liszt
- só
- bors
- pirospaprika
- ételÃzesÃtÅ‘
ElkészÃtés:
Miután alaposan megmostuk a húst, apró darabokra vágjuk. Felolvasztjuk a disznózsÃrt, beletesszük a húsdarabokat. Kissé megpirÃtjuk, miközben a vöröshagymát és a petrezselymet apróra vágjuk. A sárgarépát kb. 2 cm hosszú vékony csÃkokra vágjuk. Mikor a hús kezdi megváltoztatni a szÃnét, hozzáadjuk a hagymát, a petrezselymet, a sárgarépát, a babérlevelet és a fűszereket Ãzlés szerint, majd felöntjük 2 dl borral. Megkavarjuk, és lassú tűzön, lefedve pároljuk. (Én félkész állapotban hozzá szoktam tenni a nyúl máját is.) Amikor a hús már majdnem kész, hozzáadunk egy üveg zöldborsót (a leve nélkül) és 1 dl bort, és jól felfÅ‘zzük. Amikor megpuhult a hús, kivesszük és félretesszük. A borsós szoszba 1 evÅ‘kanál lisztet teszünk, miközben lassan kavarjuk, amÃg besűrűsödik. Hozzáadjuk a paradicsomlevet is. Visszahelyezzük a húst, és tálalhatjuk.
Megjegyzés:
A receptet Albatros001 küldte. Köszönjük!
