Hozzávalók:
15 dkg. mezei csiperke (sampinyon)
15 dkg. sárga rókagomba
25 dkg. hirip ( tinórú) gomba
só,
5 evőkanál napraforgó olaj,2 evőkanál olivaolaj
1 kiskanál őrölt feketebors,
20 dkg. érett paradicsom
1 csokor metélőhagyma
5 dkg. vaj ( vagy sertészsÃr)
1 egész citrom leve
2 evőkanál almaecet,
1 csokor metélőhagyma,
1 nagy fej friss saláta
ElkészÃtés:
A gombákat jól megmossuk, lecsöpögtetjük és felszeleteljük. Az olajat felforrósÃtjuk és a gombát rádobjuk, s majdnem készre pároljuk Közben sózzuk, borsozzuk. Ha bÅ‘vebb levet engedtek, akkor kiszedjük. Közben a paradicsomot finoman felszeleteljük, a metélÅ‘hagymát felaprózzuk, a salátát megmossuk és apró darabokra tépdeljük a leveleit.Az egészet összekeverjük, majd olajos salátaöntetet készÃtünk a citrom levébÅ‘l, az ecetbÅ‘l és az olivaolajból, amit Ãzesithetünk kevés sóval is. Végül az összes alkotó elemet összekeverjük, hidegre tesszük s kb. 1 óra mulva tálaljuk.
Tanácsok:
Erdetileg erdélyi recept, ahol nagy mennyiségben terem „hirip”-azaz tinórú és vargánya gomba.Egyébként bármilyen ehetÅ‘ gomba felhasználható bevizsgálás után
ElkészÃtési idÅ‘: 30 perc
A receptet beküldte: varbóc
