Hozzávalók:
- 1/2 bögre tej
- 2 tábla 85%-os csokoládé
- 25 dkg sütőmargarin
- 1 bögre cukor
- 3 tojás
- 1 tojássárgája
- 2,5 bögre liszt
- 3 teáskanál sütőpor
- 2 tortabevonó
ElkészÃtés:
A tejet kis edényben felforraljuk, s tűzrÅ‘l levéve beletördeljük a csokoládét, s lehűlésig keverjük (vigyázz, besűrűsödik). A tésztához a margarint keverÅ‘géppel simára keverünk, s a cukrot hozzáadva krémessé dolgozzuk. Egyenként beletesszük a tojásokat és az 1 tojássárgáját. A sütÅ‘porral elkevert lisztet és a csokis tejet váltakozva adjuk a tésztához, s folyamatatosan kevergetve összedolgozzuk. A masszát kikent, kilisztezett – vagy sütÅ‘papÃrral kibélelt – tortaformába öntjük. SütÅ‘ben 180 fokon (elÅ‘melegÃtve), légkeverÅ‘s sütÅ‘ben 160 fokon (elÅ‘melegÃtés nélkül), gázsütÅ‘ben 2-3 fokozaton (elÅ‘melegÃtés nélkül) kb. 60 percig sütjük. Miután a kész torta kihűlt, kettészeljük, s megkenjük baracklekvárral (legjobb a nagyon hÃg). A baracklekvárral összetapasztott tortát tortabevonóval bevonjuk. Miután teljesen kihűlt, s a bevonó is megkeményedett, némi lelkiismeret furdalással felvághatjuk, s tejszÃnhabbal tálalhatjuk.
Megjegyzés:
Vigyázz, nem fogyókúrás recept, de az Ãze igazán kárpótól mindenért.
A receptet Hmerci küldte. Köszönjük!
