Hozzávalók
- elkészÃtés:–
- nehézség:Nincs beállÃtva
- sütési hÅ‘fok:–
- sütési idÅ‘:–
-
sok tejszÃnhab (ki milyet szeret)
5-8 dl csokiszósz (ki hogy szereti)
10-12 tojásból piskóta (vagy a legnagyobb tepsivel)
1 tasak csokipuding
1 tasak vanÃliapuding
1 dl rum
15 dkg darált dió vagy mandula (ami otthon van)
10 dkg mazsola (annak, aki szereti)
ElkészÃtés
Ez a süti házi. Emiatt olyan laza a hozzávalók listája. BÃzd a fantáziádra, hogy mit szeretsz, hogyan szereted. A gyerekek segÃtsége elengedhetetlen. És ha a kicsi kéz hozzásegÃt, csak még finomabb lesz. A mazsolát áztassuk be a rumba. A piskóta finomabb, ha te csinálod, de bolti is lehet persze, csak akkor sokkal édesebb lesz. A pudingokat csináld meg, ahogy a zacskón olvasod. Ha nincs idÅ‘d ennyi, ha van, és kÃsérletezni szeretsz, ÃzesÃtsd, ahogy gondolod. A vanÃlia pudingba én szoktam tenni még egy kis vanÃliás cukrot, csak hogy biztos tudja magáról az a krém, hogy Å‘ a „jani a hegyen”, hátha ettÅ‘l az öntudattól még finomabbá teszi a művemet. A csokipuding a mániám, abban nem ismerek tréfát. Puding a recept szerint, plusz holland kakaópor bele (annyi, hogy szinte fekete legyen, még szárazon keverd a pudingporhoz!), és egy csepp tejszÃn. Aki jó rumosan szereti, egy kicsi rumot csepegtessen bele a krémbe is. Csokikrém: kismamák idÅ‘ hÃján tubusossal is remekül megoldhatják, a pepecselÅ‘k pedig mint én, fogjanak 2 tábla nagyon fekete csokit és cukorral, vanÃliás cukorral, (mind-mind Ãzlés dolga), és tejszÃnnel, (vagy tejjel, az is ugyanolyan jó) összemelegÃtem. KezdÅ‘ alkoholisták ide is önthetnek rumot. Legyen jó fél liter (nem a rum ), hanem összesen, mert ez a süti egy rum-csoki-dió mámor! Süti kész, puding kész, csokiszósz kész, mazsola kész. A piskótát vágjuk kockára, (ahogy esik, úgy puffan, nem barkács tanfolyamon vagyunk. A 7 éves öcsém is jól csinálja). Egy marékkal tegyünk bele egy nagyon magas tálba belÅ‘le, és kezdjük az épÃtkezést. A kezünkkel a mazsolás rumból tegyünk a piskótára, és szórjunk rá mazsolát, amennyit nem szégyellünk, (persze, aki nem szereti, kihagyja). Egy sor darált dió, (mandulával is finom, de az nem mindenkinek van otthon, vagy drága) következik, majd mindkét pudingból öntsünk rá, úgy számoljuk, hogy minden rétegre jusson. Ezután csokiszószt is folyassunk rá. Hát nem megmondtam, hogy ez egy mámor? Ezután megint piskóta rönkök, rum, mazsola had, csoki puding, vanÃlia puding, csokimámor, és Ãgy tovább és tovább, amÃg csak el nem fogy minden. A tetejére csokiszósz és dió, vagy mandula kerüljön. Ha kész, be kell tenni a hűtÅ‘be. Tudom, nehéz, de ez van, ha hideg, és összefolyik, még finomabb. Ha kész, akkor kiszedjük tányérra, és annyi tejszÃnhabot teszünk rá, amennyit csak akarunk. Jó étvágyat!
gyermekkel is készÃthetÅ‘
Hasonló kategóriák
- a puding nem szilárdul meg
- barackmag suti
- ahogy
- apróhúsból kész
- fehérjeturmix otthon
- kincses bánya süti
- egy hetes lÃÆâ€â„Ãâ€
- csokiszosz
- csokisz/u00f3sz
- mandula suti
