Hozzávalók:
maradék sültcsirke
tészta (kis méretű, pl. minipenne)
1 alma
1-2 savanyú uborka
olÃvaolaj
balzsamecet vagy borecet
egy kis citromlé
dióbél és dióolaj, ha van
só
bors
ElkészÃtés:
Az elÅ‘zÅ‘ estérÅ‘l megmaradt sültcsirkét apróra vágjuk az almával és az uborkával együtt. A tésztát kifÅ‘zzük, lehűtjük (ha azonnal szeretném tálalni, én hideg csapvÃzzel szoktam lehűteni a tésztaszűrÅ‘ben). Mindent összekevünk egy salátás tálban. Vinaigrette-et csinálunk (1-1 evÅ‘kanál ecetet és citromlevet, 6 evÅ‘kanál olÃvaolajjal, sóval, borssal összekeverünk.) A keveréket nyakonöntjük a szósszal. Ha van dióbél, akkor ezt is hozzákeverhetjük, illtve ha akad dióloaj a konyhaszekrényben, akkor fele-fele arányban használjuk az olÃvaolajjal a vinaigrette-hez. Ha van idÅ‘nk, a hűtÅ‘ben pihentessük egy kicsit.
A receptet beküldte: csorieva
