Hozzávalók:
- kb. 24 darabhoz:
- 4 egész tojás
- 1 pohár kefir
- 1 pohár olaj
- 2 pohár cukor
- 3 pohár liszt
- 1 csomag sütőpor
- 1 csomag vanÃliás cukor
- A tésztába:
- magozott meggy
- A dÃszÃtéshez:
- 10 dkg étcsokoládé
- kevés szÃnes cukorka
ElkészÃtés:
Az étcsoki kivételével a hozzávalókat összekeverm. A muffinsütÅ‘be rakott papÃrt kétharmadáig megtöltöm tésztéval. ElÅ‘remelegÃtett sütÅ‘ben, 160-170 fokon kb. 20-25 percig sütöm. Kihűlés után a felolvasztott csokoládéba mártom a muffin tetejét, majd a szÃnes cukorkákkal megszórom. Lehet kókuszreszeléket is a tetejére szórni.
Megjegyzés:
A tésztába Ãzlés szerint lehet gyümölcsdarabkákat, kakaóport, kókuszt, magokat keverni. Nagyon finom, érdemes kipróbálni. Jó étvágyat!
A receptet és a fotót Gyöngyi64 küldte. Köszönjük!
