Hozzávalók:
- kevés olaj
- 1 vagy 2 fej hagyma
- jó sok mustáros-borsos grillkolbász
- 1 nagyobb sárgarépa
- 1 zellergumó
- 1 leveskocka
- 1 konzerv vagy egy csésze beáztatott bab
- 1 konzerv kukorica
- csipetke
ElkészÃtés:
Kevés olajon a nagy kockákra vágott hagymár aranysárgára pirÃtjuk, rádobjuk a szeletelt kolbászt, amit szinte szárazra kisütünk. Ezután adjuk hozzá a karikára vágott répát, a felkockázott zellert, és röviden összepirÃtjuk. Felöntjük annyi vÃzzel, amennyi levest szeretnénk, leveskockával ÃzesÃtjük. Aki szeretné nagyon csÃpÅ‘sre, az meg is borsozhatja. Ha a répa már puha, hozzáadjuk a konzerv babot és kukoricát, mégegyszer átforraljuk, és kész is van. Elvileg nem kell sózni, hiszen a kolbász és a leveskocka is sós.
Megjegyzés:
Ha tésztát, rizst vagy krumplit fÅ‘zünk bele, nagyon finom egytálétel lesz. Bográcsban is elkészÃthetÅ‘.
A receptet Krystal küldte. Köszönjük!
