Hozzávalók:
: 1 kg megtisztÃtott csirke négyfelé vágva,
1 fej vöröshagyma vastag karikákra vágva,
4 gerezd szétnyomkodott fokhagyma,
1/2 tk. darabosra őrölt koriandermag,
törött bors,
só,
4 dl joghurt,
1 tojásfehérjének a habja,
1 tk. finomra vágott petrezselyem.
ElkészÃtés:
Sózzuk meg a csirkedarabokat, és tegyük nagy lukú fémszitába egymás mellé, bÅ‘rével lefelé. Rakjuk rá a csirkére a vörös- és fokhagymát, szórjuk be a koriandermaggal, a törött borssal és sóval. Takarjuk nedves szalvétába. Öntsünk 4 liter vizet egy 8 literes fazékba. A fémszita akkora legyen, hogy egy kissé belecsússzon a fazékba. Legalább 2 tenyérnyivel legyen a vÃz lejjebb, mint a szita. Ragasszuk körül a szitát, hogy a gÅ‘z csak a szitán át tudjon eltávozni. (KészÃtsünk vÃzbÅ‘l és lisztbÅ‘l keveréket, mártsunk bele egy hosszú vászoncsÃkot, és nyomkodjuk rá a fazék szélére azaz tapasszuk rá a szita belsejére is.) Fedjük le a szitát, és lassú tűzön pároljuk benne a húst 35-40 percig. Ezután nézzük meg, hogy megpuhult-e.
HabverÅ‘vel keverjük össze a joghurtot. Adjuk hozzá a tojásfehérje habját és egy kis sót. Tegyük vastag zománcozott edénybe, és lassú tűzön addig pároljuk, amÃg a mártás be nem sűrűsödik (kb. 6-8 perc). Keverjük, nehogy leégjen a joghurt. Rakjuk bele a csirkedarabokat, és pároljuk még 10 percig. Kuszkusszal vagy rizzsel és fejes salátával tálaljuk.
A receptet beküldte: Polli
