Üdítős sütemény II.

Hozzávalók:

  • a tésztához:
  • 6 db tojássárgája
  • 6 evÅ‘kanál cukor
  • 4 evÅ‘kanál liszt
  • 2 evÅ‘kanál kakaó
  • 1 dl étolaj
  • fél csomag sütÅ‘por
  • 6 db tojásfehérje
  • A krémhez:
  • 25 dkg sütÅ‘margarin
  • 20 dkg porcukor
  • 50 dkg túró
  • 7 dl szénsavas üdítÅ‘
  • 2 csomag fÅ‘zÅ‘s pudingpor (ízben és színben hasonló, mint az üdítÅ‘)

Elkészítés:

A tésztához a lisztet elkeverjük a sütőporral és a kakaóval. A tojássárgákat kikeverjük a cukorral és az olajjal, és belekeverjük a lisztet is. A tojásfehérjéből kemény habot verünk, és óvatosan a masszához keverjük. Előmelegített sütőben, lassú tűzön kisütjük.

A krémhez a margarint habosra keverjük a cukorral, majd jól beledolgozzuk a túrót. Ezt a túrókrémet a tésztára kenjük. Az üdítőben sűrűre főzzük a pudingot (ugyanúgy, mintha tejben főznénk) és ha langyosra hűl, a túrókrémre simítjuk. Néhány órára hűtőbe tesszük, utána fogyasztható!

Megjegyzés:

Csak első olvasásra bonyolult! Megéri ráfordítani az időt, mert nagyon finom és üdítő ez a sütemény!

A receptet Ildiko0831 küldte. Köszönjük!

Hasonló kategóriák