Hozzávalók:
- 1 koszorúhoz:
- 0,8 dl olaj
- 10 dkg liszt
- 3 tojás
- A krémhez:
- 4 dl tej
- 4 tojás
- 16 dkg cukor
- 6 dkg liszt
- 1 csomag vanÃliás cukor
- 6 dkg darált dió
- 2 dl tejszÃn
ElkészÃtés:
Lábosban felforraljuk az olajat 1 dl vÃzzel, egy csipet sóval, és amikor forr, beleszórjuk a lisztet, fakanállal, kis lángon 1 percig kevergetjük. Félrehúzzuk, kicsit hűlni hagyjuk, majd egyenként belekeverjük, és jól eldolgozzuk benne a tojásokat.
A sütÅ‘t 220 fokra (gázsütÅ‘ 4. fokozat) elÅ‘melegÃtjük. A sütÅ‘lapot kibéleljük sütÅ‘papÃrral. A tésztát habzsákba szedjük, és kb. 20-25 cm átmérÅ‘jű kört nyomunk ki belÅ‘le a sütÅ‘lapra. Megspricceljük egyszer vizes kézzel, és a sütÅ‘ben 220 C-fokon 5 percig, majd 200 C-fokon (gázsütÅ‘ 3. fokozat) még 10-12 percig sütjük. Legalább 10 percig nem szabad kinyitni a sütÅ‘ ajtaját, mert tönkremegy a fánk. Amikor szép szalmaszÃnű, és nagyon kemény a tészta, kivesszük, hagyjuk kihűlni. ElkészÃtjük a krémet. Felforralunk 3 dl tejet. Kikeverjük a tojások sárgáját a cukor felével, a liszttel, a vanÃliás cukorral, és 1 dl tejjel. Amikor még nem forr teljesen a tej, gyorsan mozdulatokkal belekeverjük a lisztes tojást, és folyamatos kevergetés mellett pár perc alatt besűrÃtjük, majd félrehúzzuk. A maradék cukorral kemény habbá verjük a tojásfehérjéket, a darált dióval együtt a krémbe forgatjuk. A koszorú felsÅ‘ 1/3 részét recés élű késsel levágjuk, az aljába beletöltjük a még meleg krémet. Amikor kihűlt a krém, a tejszÃnt kemény habbá verjük, és a krém tetejére nyomjuk. Rátesszük a tésztatetÅ‘t, és tálra tesszük. TetszÅ‘legesen gyümölccsel, reszelt csokoládéval dÃszÃtjük.
Munka: kb. 45 perc
Fogyasztható: kb. 1,5 óra múlva
1 adag: 487 kcal
Megjegyzés:
Fotó: Komáromi Zoltán
Ez a recept a Kiskegyed Konyhájában jelent meg.
