Hozzávalók:
2 kisebb csirkemell, só, 2 ek olaj, 12 dkg bacon-szalonna, 1 fej saláta, 4 paradicsom, 4 főtt tojás, 16 szelet Pesti kenyér /szeletelt kenyér /, 10 dkg majonéz.
ElkészÃtés:
A kicsontozott, félbe vágott csirkemelleket megsózzuk, és az olajon mindkét felüket megsütjük, és lecsöpögtetve félrerakjuk. A visszamaradó zsÃrban a szalonnát ropogósra sütjük, és ugyancsak lecsöpögtetjük. A megmosott salátát ujjnyi széles csÃkokra vágjuk. A paradicsomot és a tojást fölszeleteljük. A kenyérbÅ‘l pirÃtóst készÃtünk, és a héjat vékonyan levágjuk, majd azon forrón megkenjük majonézzel. A szalonna egyharmadát, az elsÅ‘ négy megkent kenyérre terÃtjük, amire a vékonyan felszeletelt hús kerül. Kenyér, egyharmadnyi saláta, majd szalonna következik. Erre ismét kenyér kerül, amin a maradék salátát egyenletesen elosztjuk. A paradicsom- meg a fÅ‘tt tojáskarikákkal beborÃtjuk, végül a szendvicseket egy-egy majonézes kenyérszelettel lezárjuk. Végül éles késsel az emeletes kenyereket átlósan félbevágjuk és mindegyikbe egy-egy kardot, szúrunk.
Tanácsok:
Tetejét dÃszÃthetjük koktélvirslivel, mini kukoricával, uborkával.
A receptet beküldte: moncsicsi83
