Hozzávalók:
- Tésztához:
- 12,5 dlg vaj,
- 12,5 dkg porcukor,
- 25 dkg liszt,
- 2 tojás
- Töltelékhez:
- 1 citrom,
- 10 dkg cukor,
- 1 kg savanykás alma
- VanÃliakrémhez:
- fél rúd vanÃlia,
- 2 dl tej,
- 2 tojássárgája,
- 5 dkg cukor
ElkészÃtés:
A tésztához vajat a porcukorral habosra keverjük. ElÅ‘ször 2 evÅ‘kanál lisztet és a tojásokat adjuk hozzá, majd a maradék lisztet. Egy órára hűtÅ‘be állÃtjuk. Közben a töltelékhez a citrom levét jól kinyomkodjuk, és a cukorral együtt 1,5 liter vÃzhez adva felfÅ‘zzük. Az almát négybe vágjuk, meghámozzuk, magházát kivágjuk. Minden darabot még félbe vágunk. A citromos-cukros vÃzben kevés ideig fÅ‘zzük, majd szűrÅ‘lapáttal kiemeljük, jól lecsepegtetjük. A vanÃliakrémhez a vanÃliarúd közepét egy éles késsel kikaparjuk, majd a tejbe rakjuk. A tojássárgáját a cukorral jól kikeverjük, ezt is a tejhez adjuk, majd az egészet felfÅ‘zzük. A sütÅ‘t 200 fokra elÅ‘melegÃtjük. Egy tortaformát vajjal kikenünk, beletöltjük a tésztát. SütÅ‘be téve 15 perc alatt aranysárgára sütjük. A tésztát a sütÅ‘bÅ‘l kivéve, a sütÅ‘ hÅ‘mérsékletét 220 fokra emeljük. Az almaszeleteket a tésztába töltjük, majd a vanÃliakrémet ráöntjük. A forró sütÅ‘ben 25 perc alatt készre sütjük. Langyosan fogyasztjuk.
Megjegyzés:
Az Ãnycsiklandozó receptet Szalontai Éva küldte. Köszönjük!
