Hozzávalók:
- 1 csomag Albert keksz
- A krémhez:
- 3 dl tej
- 2 púpozott evőkanál liszt
- 1 tojássárga
- fél bögre cukor
- 1 evőkanál kakaópor
- 1 csomag vanÃliás cukor
- 5 dkg vaj
- kókuszreszelék
ElkészÃtés:
A tejet, a cukrot, a tojássárgáját és a lisztet egy lábasban összekevered, hozzáadod a kakaóport és a vanÃliás cukrot. Kis lángon, gyakran kevergetve sűrű krémet fÅ‘zöl belÅ‘le. Ha a tűzrÅ‘l leveszed, tedd bele a vajat, és keverd össze alaposan! Ha a krém már langyos, akkor a kekszet kend meg vele és ragaszd egymáshoz! A maradék krémmel kend be kÃvülrÅ‘l is a kekszrudat! Ha kész, forgasd bele a kókuszreszelékbe, és tedd be a hűtÅ‘szekrénybe! Ha már jól megdermedt, akkor ferdén szeleteld, Ãgy megkapod – a már emlÃtett – csÃkos süteményt!
Megjegyzés:
A receptet Brio küldte. Köszönjük!
