Hozzávalók:
- A tésztához:
- 40 dkg darált háztartási keksz
- 10 dkg porcukor
- 5 dkg kókuszreszelék
- 2 evÅ‘kanál kakaópor (édesÃtett nem jó!)
- 2 evőkanál rum
- 0,5-1 dl tej
- A krémhez:
- 15 dkg sütőmargarin
- 15 dkg porcukor
- 5 dkg kókuszreszelék
- 2 evőkanál rum
ElkészÃtés:
ElÅ‘ször a krémet készÃtjük el: a hozzávalókat habosra keverjük, félretesszük. A tészta hozzávalóit összegyúrjuk (vigyázz a tejjel, apránként add hozzá, mert nem biztos, hogy mindre szükséged lesz, ha nagyon ragacsos lesz a tészta a tejtÅ‘l, nem tudod kinyújtani, de ha mégis sok lett, adjál még hozzá kekszet+kakaót, hogy felszÃvja). 2 cipóba osztjuk, Ãgy könnyebb kinyújtani. Nedves konyharuhán nem túl vékonyra kinyújtjuk, Ãzlés szerint. ElÅ‘vesszük a krémet, és egyenletesen rákenjük a kinyújtott lapokra. Gyorsan kell dolgozni, mert ha kiszárad a konyharuha, nehéz lesz feltekerni. A 2 oldalát kissé behajtjuk, és a konyharuha segÃtségével szorosra feltekerjük. Az Ãgy kapott rudakat kókuszreszelékben megforgatjuk (nem muszáj), és legalább 3 órára hűtÅ‘szekrénybe tesszük. Vizes késsel szeleteljük.
Megjegyzés:
Rum helyett használhatsz rumaromát is a gyerekek miatt, de óvatosan, mert a szÃnes aroma elszÃnezi a fehér krémet, inkább a szÃntelen aromát ajánlom, vagy több tejet.
A receptet Dorokka küldte. Köszönjük!
