Hozzávalók:
- 20 dkg étcsokoládé
- 10 dkg vaj
- 20 dkg cukor
- 4 tojás
- vanÃliás cukor
- 6 dkg liszt
- 6 dkg kakaópor
- 10 dkg darabolt dió
- csokidarabkák
ElkészÃtés:
A sütÅ‘t elÅ‘melegÃtjuk 180 fokra. Az étcsokit gÅ‘z felett megolvasztjuk, gyakran keverjük. Ha kész, hagyjuk kicsit hűlni.
Egy másik tálban habosra keverjük a felolvasztott vajat a cukorral. Belerakjuk a tojásokat, a vanÃliás cukrot, végül az olvasztott étcsokit. Beleszitáljuk a lisztet és a kakaóport, belekeverjük a diót és a csokidarabkákat.
SütÅ‘papÃrral bélelt formába öntjük, és 20 percig sütjük. Akkor jó, ha felvágáskor lassan, mint a láva, kicsit szétfolyik a brownie. Isteni finom, az egész család imádja. :) És persze forrón tálalom, hideg vanÃliafagyival.
Megjegyzés:
A receptet Szaniko25 küldte. Köszönjük!
