Hozzávalók:
Tészta: 10 dkg porcukor, 5 dkg margarin, 2 ek. méz, 2 ek. rum, 1 egész tojás, 1 tojássárgája, 30 dkg liszt, 1 kk. szódabikarbóna
Krém (alsó): 1 l tej, 2 cs, vanÃliás pudingpor, 2 ek. rétesliszt, 3 tojássárga, 1 cs. vanÃliás cukor, 1/2 dl rum
Krém (felsÅ‘): 3 dl tej, 2 cs. habpor, 2 cs. vanÃliás cukor
ElkészÃtés:
Tészta: A hozzávalókat a liszt és szódabikarbóna kivételével gőz fölött felfőzzük és, ha langyos, akkor adjuk hozzá a lisztet és és szódabikarbónát. Alaposan összegyúrjuk és 2 lapot sütünk belőle.
Alsó krém: A hozzávalókat felfőzzük, és hűlni hagyjuk. Ezt követően 15 dkg vajat, 12 dkg porcukrot kikeverünk, és a kihűlt krémhez keverjük.
FelsÅ‘ krém: A hozzávalókat habosra felverjük. 1/2 dl vÃzben 1 csapott ek. zselatint feloldunk és a tejszÃnhez adva tovább verjük vele.
Az egyik lapra az alsó krém, erre a felső krém kerül, végül ráhelyezzük a másik lapot. A tetejét csokival öntjük le.
Tanácsok:
Tudom, hogy nem egyszerű és nem is olcsó, de valami hihetetlenül finom!
A receptet beküldte: Marcipan2003
