Hozzávalók:
- 2 személyre előételként:
- 1 db 25-30 dkg-os padlizsán
- 1 evőkanál jó minőségű kapribogyó
- 1 csokor petrzselyem finomra vágva
- 1 evőkanál tehina (szezámkrém)
- 1 teáskanál citromlé
- 1 kis gerezd fokhagyma összezúzva
- só
- bors
- 1 piros kaliforniai paprika 1/3-a
ElkészÃtés:
A padlizsánt félbevágom, a vágott felével lefelé alufólián 30 perc alatt, 190 fokos sütÅ‘ben megsütöm. AmÃg hűl, felaprÃtom a petrezselymet, összezúzom a fokhagymát. A tehinát összekeverem a sóval, a borssal és a citromlével, ha szükséges, kevés vÃzzel higÃtom, belekeverem a fokhagymát, a petrezselymet és a kapribogyót. A megsült padlizsánt kicsit hűtöm, majd meghámozom (könnyen kijön a héjából), apró kockákra – kb. 0,5 cm – vágom, hozzákeverem a tehinakrémhez. Tálalásig hűtÅ‘ben érlelem (minimum 1 órát érdemes pihentetni). Tálaláskor kaliforniai paprikával dÃszÃtem.
Megjegyzés:
Valentin-nap apropóján szÃv alakúra formáztam, de bármely alkalomra elkészÃthetÅ‘. Nagyon finom magában, vagy pirÃtóssal is.
A receptet és a fotót Habliliom küldte. Köszönjük!
