Valentin-napi padlizsán kapribogyóval

Hozzávalók:

  • 2 személyre előételként:
  • 1 db 25-30 dkg-os padlizsán
  • 1 evÅ‘kanál jó minÅ‘ségű kapribogyó
  • 1 csokor petrzselyem finomra vágva
  • 1 evÅ‘kanál tehina (szezámkrém)
  • 1 teáskanál citromlé
  • 1 kis gerezd fokhagyma összezúzva
  • só
  • bors
  • 1 piros kaliforniai paprika 1/3-a

Elkészítés:

A padlizsánt félbevágom, a vágott felével lefelé alufólián 30 perc alatt, 190 fokos sütÅ‘ben megsütöm. Amíg hűl, felaprítom a petrezselymet, összezúzom a fokhagymát. A tehinát összekeverem a sóval, a borssal és a citromlével, ha szükséges, kevés vízzel higítom, belekeverem a fokhagymát, a petrezselymet és a kapribogyót. A megsült padlizsánt kicsit hűtöm, majd meghámozom (könnyen kijön a héjából), apró kockákra – kb. 0,5 cm – vágom, hozzákeverem a tehinakrémhez. Tálalásig hűtÅ‘ben érlelem (minimum 1 órát érdemes pihentetni). Tálaláskor kaliforniai paprikával díszítem.

Megjegyzés:

Valentin-nap apropóján szív alakúra formáztam, de bármely alkalomra elkészíthető. Nagyon finom magában, vagy pirítóssal is.

A receptet és a fotót Habliliom küldte. Köszönjük!

Hasonló kategóriák