Hozzávalók:
- 5 dkg vaj
- 1 evőkanál liszt
- néhány gerezd fokhagyma
- 6 dl vÃz
- 1 leveskocka
- 2 tubus / tömlÅ‘ sajtkrém (natúr, füstölt vagy tejszÃnes)
- 15 dkg reszelt sajt (cheddar, de trappista is megteszi)
- csipet fehérbors
- csipet szerecsendió
- jalapeno paprika (pepperoni is lehet, csak csÃpÅ‘s legyen, friss vagy konzerv)
- levesbetétnek: levesgyöngy, pirÃtott kenyérkocka
ElkészÃtés:
A vajon kicsit átpirÃtom a lisztet, hozzáadom a szétnyomott vagy apróra vágott fokhagymát (én legalább 3 gerezddel szoktam, mert nagyon szeretem). Ezt is kicsit átpirÃtom, amÃg meg nem érzem az illatát. Ekkor felöntöm a hideg vÃzzel, majd beledobom a leveskockát (húsleves vagy zöldségleves). Ha feloldódott a leveskocka (és közben felforrt a vÃz), a fakanalat kézi habverÅ‘re cserélem, és belenyomom a két tömlÅ‘ sajtot. Olvadásig keverem, majd ugyanÃgy hozzákeverem a reszelt sajtot is. Fehérborssal, szerecsendióval ÃzesÃtem, sózni is lehet, de szerintem a leveskockában elég a só. Az egészet összeforralom, Ãgy a reszelt sajt is felolvad, a végén beleszórom az apróra karikázott csÃpÅ‘s paprikát. A tányérban mindenki kedve szerint megszórhatja kenyérkockával vagy levesgyönggyel. Jó étvágyat!
Megjegyzés:
2 jóétvágyú vagy 3 kevésbé jóétvágyú személyre szól a recept. (A párommal kettÅ‘nknek elég kiadós, és mindketten imádjuk.) Több receptet is kipróbáltam már sajtkrémleves témában, de egyik se lett igazán olyan, mint amit a kedvenc mexikói éttermünkben enni szoktunk – Ãgy született meg ez.
A receptet Timmantyú küldte. Köszönjük!
