Hozzávalók:
- 2 dl tejföl
- 15 dkg kenhető sajt
- 2 db húsleves kocka
- petrezselyem
- fokhagymakrém
- 1 evőkanál liszt
ElkészÃtés:
Körülbelül 1 liter vÃzben felfÅ‘zöm a leveskockákat, utána beledobálom a sajt darabokat, megvárom, amÃg szétfÅ‘, aztán Ãzlés szerint beleteszek egy kis fokhagymakrémet és petrezselymet, és az egészet hagyom felforrni. Ekkor picit kiveszek belÅ‘le, amit elkeverek liszttel és tejföllel, majd visszateszem a fazékba. Picit még összefÅ‘zÅ‘m, és el is készült!
Megjegyzés:
Egyik este szerettem volna sajtkrém levest enni, de még soha sem csináltam. Megnéztem, hogy itt mi van, de egyik sem volt az, amihez nekem kedvem volt. Ezért nekiláttam a receptekbÅ‘l ötletet merÃteni. Ti adtátok a saját levesemhez az ötleteket, köszönöm!
Szerintem különben bármilyen sajból lehet csinálni, és néhány szelet füstölt sajt is finommá teszi.
Remélem Ãzlik majd!
A receptet Frollo küldte. Köszönjük!
