Hozzávalók:
- 1 darabhoz (kb. 20 szelet):
- 30 dkg liszt
- 20 dkg müzli (natúr)
- 1,5 dkg élesztő
- 1 teáskanál kristálycukor
- 2 tojás
- 4 evőkanál porcukor
- 1/2 csomag vanÃliás cukor
- 1/2 citrom reszelt héja
- 4 dkg vaj
- 2 dl tej
- 1 tojássárgája
ElkészÃtés:
A lisztet tálba szitáljuk, elkeverjük a müzlivel. Az élesztÅ‘t a lisztre morzsoljuk, és rászórjuk a kristálycukrot. A tojásokat a porcukorral, a vanÃliás cukorral, a citromhéjjal és egy csipet sóval simára keverjük. Hozzáöntjük a lisztet, a vajat, a tejet, és sima tésztává összegyúrjuk. Letakarjuk, és meleg helyen kb. 15 percig kelesztjük. A tepsit sütÅ‘papÃrral kibéleljük. A tésztából lisztezett deszkán nyuszit formázunk, a tepsire fektetjük, és 10 percig pihenni hagyjuk. A sütÅ‘t 200 C-fokra (gázsütÅ‘ 3. fokozat) elÅ‘melegÃtjük. A tojássárgáját felverjük, és megkenjük vele a nyuszit. A sütÅ‘ben kb. 40 percig sütjük. HÃmes tojásokkal körÃtve tálaljuk.
Munka: kb. 40 perc
Fogyasztható: kb. 2 óra múlva
1 szelet: 124 kcal
