Hozzávalók:
3 dkg vaj
1 fej vöröshagyma
2 sárgarépa
1 fehérrépa
10 dkg csiperkegomba
12 csirke szárny
1 csipet sáfrány
1,5 dl tejszÃn
1 csapott evőkanál liszt
1 csokor petrezselyem
só, őrölt bors
ElkészÃtés:
Az olvasztott vajban futtassuk meg a felaprÃtott hagymát, adjuk hozzá a hasábokra vágott sárga- és fehérrépát, a felszeletelt csiperkét és a szárnydarabokat. Pár percig pároljuk még, majd öntsük fel 1,2 liter vÃzzel. Amikor felforrt, fűszerezzük sóval, borssal és sáfránnyal. Ezután lassú tűzön fÅ‘zzük, mÃg a hús és a zöldségek majdnem megpuhulnak, majd sűrÃtsük be a tejszÃnbÅ‘l és a lisztbÅ‘l készült habarással. Szórjuk bele a petrezselymet, és szükség szerint sózzuk, borsozzuk meg. Ha újból felforrt a leves, takaréklángon fÅ‘zzük készre, és forrón tálaljuk.
A receptet beküldte: Teráz
