Hozzávalók:
- 1-2 evőkanál olaj
- 1 kis fej hagyma
- 1 gerezd fokhagyma
- 1 olajos tonhalkonzerv
- 1 evÅ‘kanál paradicsom sűrÃtmény
- só
- bors
- 1 bögre rizs
- kb. 3 bögrényi leves (kockából, lehet halászlékocka is!)
- 1 bögre fagyasztott garnélarák
- kevés gomba szeletelve
- citromlé
- petrezselyem
ElkészÃtés:
MegpirÃtottam picit az apróra vágott hagymát az olajon, rázúztam egy kerek fokhagymagerezdet, és beleöntöttem a
tonhalkonzerv tartalmát. Kanalaztam bele némi paradicsomot, sóval és borssal ÃzesÃtettem. Ebben az olajos szaftban megforgattam a rizsszemeket, kis sistergés, és már mehet is hozzá egy kis leves. InnentÅ‘l kezdve a kever-beszÃv-hozzáönt metódus kötötte le minden figyelmemet, vagyis apránként adtam hozzá a levest, mindig megvártam, hogy a rizs beszÃvja. Amikor elérkezett az utolsó adag leves ideje – ez kb. 17 perc elteltével következett be, hozzáadtam a szűrÅ‘ben átmosott fagyasztott rákocskákat, plusz hirtelen ötlettÅ‘l vezérelve egy kis szeletelt gombát is. Búcsúzóul belefacsartam 1 citrom levét, és beleszórtam némi aprÃtott petrezselymemet. Hát mit ne mondjak, MINDMEGETTÜK!
Megjegyzés:
Gergőt vártam haza, nyaraláskor imádja a rákos rizottót,
gondoltam, meglepem… :)
A receptet Lille küldte. Köszönjük!
