Hozzávalók:
- 8 szelet csirkemellfilé
- 50 dkg rizs
- 2 fej vöröshagyma
- 3 dl tejföl
- 1 egész tojás
- ételÃzesÃtÅ‘
- só
- bors
- olaj
- reszelt sajt
ElkészÃtés:
A rizst a szokásos módon készre fÅ‘zzük. A csirkemelleket sózzuk, borsozzuk, majd kevés olajon elÅ‘sütjük. Kiszedjük az olajból, és tűzálló tálba vagy kisebb tepsibe tesszük egymás mellé, a maradék olajat ráöntjük. A vöröhagymát szeletekre vágjuk, és a csikrehúsra tesszük. Erre kerül a kész fÅ‘tt rizs. A tejfölt összekeverjük a tojással, ételÃzesÃtÅ‘vel, majd a rizsre öntjük. A tetejére Ãzlés szerinti sajtot reszelünk. 200 fokos sütÅ‘ben kb. 45 percig sütjük.
Megjegyzés:
A receptet Ildici küldte. Köszönjük!
