Hozzávalók
- elkészÃtés:55 perc
- nehézség:normál
- sütési hőfok:180 ℃
- sütési idő:10 perc
- A tésztához
45 dkg liszt
30 dkg margarin
15 dkg porcukor
1 mokkáskanálnyi sütőpor
1 cs. vanÃliás cukor
1 db tojássárgája
reszelt citromhéj - A krémhez
35 dkg dió
10 dkg kristálycukor
15 dkg margarin
10 dkg porcukor
reszelt citromhéj
1 cs. vanÃliás cukor
1 mokkáskanálnyi fahéj
2.5 dl forró vÃz
rum, vagy rumaroma
baracklekvár
ElkészÃtés
A linzertésztát elfelezzük és 2 db egyforma kb. 27×36 cm-es lappá nyújtjuk. 180 fokon kb. 10 perc alatt, egy kis szÃn eléréséig sütjük. Sütés után a széleit vágjuk egyenesre úgy, hogy a két lap egyforma méretű legyen. Az egyik lapot a képen látható módon még forrón vágjuk fel, 6-8 darabokra. Azért kell még forrón felszelni, mert Ãgy nem törik, nem reped, nem szakad, hanem könnyen és szépen szeletelhetÅ‘. A diót összekeverjük a kristálycukorral, a reszelt citromhéjjal, a vanÃliás cukorral, majd felöntjük a kb. 2-2.5 dl forró vÃzzel, és hagyjuk kihűlni. A margarint a porcukorral kikeverjük, hozzáadjuk a kihűlt diótölteléket, és simára keverjük, kevés rumot, vagy rumaromát tehetünk bele. Az egészben hagyott tésztalapot lekenjük vékonyan lekvárral, erre egyenletesen felkenjük a diókrémet, 6 db-os csÃkonként a tészta felkockázott tetejét ráhelyezzük a krémre. Minden egyes kocka tetejének közepére nyomjunk egy csepp lekvárt, és ragasztunk rá egy fél diószemet. Az elkészült sütit tegyük 1- 2 órára a hűtÅ‘be, majd forró vizes késsel szeleteljük. Porcukorral tálaljuk.
