Hozzávalók:
* 50 dkg sertéscomb /vagy pulykamell,vagy csirkemell/
* 25 dkg rizs
* 1 közepes fej vöröshagyma
* 2 sárga, 1 zöld és 1 piros paprika
* 1 kis doboz darabolt ananászkonzerv
* 1 hegyes erős paprika vagy csilipor
* 5 dkg pirÃtott sós mogyoró
* 1 evőkanál 10%-os ecet
* 1 evőkanál méz
* 4 evőkanál szójaszósz
* 2-3 evőkanál olaj
* csÃpÅ‘s fűszerpaprika
* só
ElkészÃtés:
A sertéshúst /vagy amilyen húsból készÃtjük/ vékony csÃkokra vágjuk, a vöröshagymát apró kockákra vágjuk. Az ananász levét leöntjük. Az ananász- és hagymakockát tálba tesszük, leöntjük a szójaszósszal, belekeverjük a húscsÃkokat, és 20 percig pácoljuk. A rizst a szokásos módon elkészÃtjük. Közben a paprikákat megmossuk, vékony csÃkokra metéljük, a hegyes paprikát karikázzuk. Az olajat serpenyÅ‘ben megforrósÃtjuk, és a lecsöpögtetett húst adagonként hirtelen aranybarnára sütjük. Tányérra szedjük, sózzuk, meghintjük a csÃpÅ‘s fűszerpaprikával. A visszamaradt zsiradékon 1-2 perc alatt megpirÃtjuk a feldarabolt paprikát, hozzáöntjük a szójás-hagymás ananászt és a mogyorót. Kb. 5 perc párolás után ecettel és mézzel ÃzesÃtjük, végül beletesszük a húst, és összemelegÃtjük. A rizzsel tálaljuk.
Tanácsok:
Nagyon finom étel, az ecettel és a mézzel lehet Ãzlés szerint variálni.
A receptet beküldte: Bévi48
