Hozzávalók:
- 1 nagy dagadó
- 1 db zsömle
- 4 db főtt tojás
- 6-7 db nyers tojás
- 2-3 dkg füstölt kenyérszalonna
- 1 kis fej vöröshagyma
- 1 gerezd fokhagyma
- őrölt bors
- só
- 2 nagy csokor petrezselyemzöld
- olaj
ElkészÃtés:
A dagadót felszuratom a hentessel, egyszerűbb és biztosabb.
Megmosom és besózom a húst. Megfőzök négy tojást, és ha kihűlt, tojásvágóval kockázom. A zsömlét beáztatom, ha puha, kinyomom, és egy nagyobb tálba teszem a főtt tojáskockákkal együtt. A szalonnát, a vöröshagymát, a fokhagymát, a petrezselyemzöldet apróra vágom. Ez is mehet a zsömle mellé. Beleütöm a tojásokat is, sózom, borsozom.
Mindezt alaposan összekeverem, és a dagadóba töltöm. Ne legyen nagyon megtöltve, mert dagad a töltelék! Összevarrom vagy hústűvel összetűzöm. (A varrás biztosabb, mert elég folyós töltelékrÅ‘l van szó…) Kevés olajat teszek a tepsibe, megkenem a húst is. ElÅ‘ször alufóliával letakarva sütöm 1/2 óráig, aztán leveszem, és úgy sütöm tovább, idÅ‘nként locsolgatva. Közepes lángon sütöm. Ha kihűlt, még hűtÅ‘be is teszem jó pár órára, mert akkor lehet szép vékonyra szeletelni. A cérnákat természetesen eltávolÃtom.
A húsvéti ünnepi hidegtálra való a főtt sonka, főtt kolbász, főtt tojás, sárgatúró mellé.
Megjegyzés:
Nagyanyám receptje. Mindenkinek kellemes ünnepeket kÃvánok!
A receptet Baraka küldte. Köszönjük!
