Hozzávalók:
- 5 dl tej
- 12 dkg vaj
- 4 dkg cukor
- csipet só
- 1 evőkanál reszelt narancshéj
- 1 csomag vanÃliás cukor
- 14 dkg búzadara
- 5 dkg mazsola vagy szárÃtott sárgabarack (apró csÃkokra metélve)
- 2 evőkanál rum
- 2 tojás
- 1 tojássárga
- fahéj és porcukor a tálaláshoz
ElkészÃtés:
A tejet a vajjal, a cukorral, a csipet sóval, a reszelt narancshéjjal és a vanÃliás cukorral együtt egy edényben felforraljuk. A búzadarát folyamatos keverés közben a fortyogó tejhez adjuk. A daramasszához hozzáadjuk a mazsolát vagy/és a szárÃtott sárgabarackot, és kis lángon kb. 10 percig fÅ‘zzük. A masszát picit hűlni hagyjuk, majd hozzáadjuk a 2 tojást és a tojássárgát, jól összekeverjük, és hűtÅ‘be tesszük.
Egy fazékban vizet forralunk pici sóval, és a kihűlt masszából 2 hideg vÃzbe mártott kanál segÃtségével tojásokat formázunk, és a forró vÃzben kb. 15-20 percig fÅ‘zzük. Tálalás elÅ‘tt fahéjjal és porcukorral meghintjük. Én narancs- vagy gyümölcssaláta mellé is kiválónak tartom.
Megjegyzés:
A receptet Roxann küldte. Köszönjük!
