Hozzávalók:
30 dkg szárazbab,
só,
ecet,
őrölt bors,
cukor,
1 fej vöröshagyma,
0,5 dl olivaolaj,
petrezselyem,
1 babérlevél .
ElkészÃtés:
A babot kiválogatjuk, megmossuk, hideg vÃzben egy éjszakát áztatjuk, majd hideg vÃzben babérlevéllel feltesszük fÅ‘ni, vigyázva, hogy szét ne fÅ‘jön.
ElkészÃtjük a salátalevet (ecettel, sóval, cukorral, olajjal, Å‘rölt borssal és a karikára vágott vöröshagymával, amit elÅ‘zÅ‘leg kissé lesóztunk).
A még forró babot leszűrjük, és az elÅ‘készÃtett salátaöntetbe keverjük, lehűlés után hűtÅ‘be tesszük. Hidegen tálaljuk, petrezselyemzölddel, gerezdekre vágott fÅ‘tt tojással dÃszÃtjük.
A receptet beküldte: Teráz
