Hozzávalók:
- A tésztához:
- 30 dkg liszt
- 1 tojássárgája
- 10 dkg zsÃr vagy 15 dkg sütÅ‘margarin
- 10 dkg porcukor
- 1 kanál kakaó
- 1/2 csomag sütőpor
- kevés tej
- A krémhez:
- 25 dkg sütőmargarin
- 20 dkg porcukor
- 3 dl tej
- 5 csapott kanál liszt
- 1 csomag vanÃliás cukor
- babapiskóta
- rum
- vanÃliás cukor
ElkészÃtés:
A tésztához 30 dkg lisztet, 1 tojássárgáját, 10 dkg zsÃrt vagy 15 dkg margarint, 10 dkg porcukrot, 1 kanál kakaót, 1/2 csomag sütÅ‘port kevés tejjel összegyúrjuk. Két lapot sütünk belÅ‘le.
A krémhez 25 dkg margarint 20 dkg porcukorral habosra keverünk. 3 dl tejet 5 csapott kanál liszttel sűrű péppé fÅ‘zünk, kihűtjük. Amikor kihűlt, 1 csomag vanÃliás cukrot keverünk bele, és apránként a cukros vajhoz vegyÃtjük, jó habosra kikeverjük. A krém egyik felét rákenjük a megsült és kihűlt lapra, utána befedjük rumba mártott babapiskótával. A maradék krémet a piskótára kenjük, és befedjük a másik lappal. Tetejére fehér mázat kenünk vagy vanÃliás porcukorral meghintjük.
Megjegyzés:
A receptet Ancsa 75 küldte. Köszönjük!
