Hozzávalók
- elkészÃtés:–
- nehézség:Nincs beállÃtva
- sütési hőfok:200 ℃
- sütési idő:nincs megadva
- A tésztához
28 dkg cukor
10 evÅ‘kanál meleg vÃz
10 dkg dió
20 dkg liszt
1/2 csomag sütőpor
4 tojás - A krémhez
1 tojássárgája
1 csomag vanÃliás cukor
1/2 liter tej
4 evőkanál liszt
20 dkg vaj vagy sütőmargarin
20 dkg porcukor
7 dkg dió - A tetejére
csokimáz
ElkészÃtés
A tojások sárgáját a cukorral és a vÃzzel jó habosra keverjük (sokáig, de az idÅ‘ a géptÅ‘l is függ). Ezután hozzákeverjük a sütÅ‘porral elkevert lisztet, a diót és a habbá vert tojásfehérjét. 200 fokos sütÅ‘ben megsütjük. A krémhez sűrűre fÅ‘zzük a tejet a liszttel. Habosra keverjük a diót a vajjal vagy sütÅ‘margarinnal, cukorral, vanÃliás cukorral és a tojássárgával. Ha kihűlt a krém, összekeverjük a vajas vagy sütÅ‘margarinos krémmel. RásimÃtjuk a kisült tésztára, hűtÅ‘ben hagyjuk megdermedni, utána csokimázt teszünk a tetejére.
Tippek
A krémbe a liszt helyett lehet 4 evÅ‘kanál grÃzt is a tejjel felfÅ‘zni (ez sűrűbb állagú).
gyermekkel is készÃthetÅ‘
