Hozzávalók:
Kb. 1/2 kg csirkemáj szÃvvel
kb.1/2 kg zsÃr
1-2 fej hagyma
4-5 gerezd fokhagyma
oregánó
bazsalikom
pici só
ElkészÃtés:
A májat átnézem,levágom a szÃvrÅ‘l a hártyát,és kettéhasÃtom,az epét eltávolÃtom.A feldarabolt hagymát a zsÃrral felteszem dinsztelÅ‘dni.Meleg zsÃrba fektetem a májat.Mikor a külseje kicsit kivilágosodik lejjebb veszem,lazán lefedem,hogy ne fröcsköljön.Nézegetem idÅ‘nként.Teszek bele oregánót,bazsalikomot,fele fokhagymát belereszelem.Addig sütöm,mÃg szétvágásnál láthatóan átsült.Beleteszek kis sót,és a maradék fokhagymát.Leveszem,hagyom kihűlni,megdermedni.HűtÅ‘ben jól eltartható.
Tanácsok:
A fűszereket nem szabad túl sokáig sütni,mert megkeserednek.Magas jénai edénybe szoktam tenni,hogy a zsÃr ellepje a májat.Az asztalnál akár egy kenÅ‘késsel vághatjuk,kenhetjük a kenyerünkre,akár a vajat.Nem kell sok egy-egy falatra,és kiadós az egész családnak akár egy hétig is,mikor kedvünk szottyan rá.
ElkészÃtési idÅ‘: 30 perc
A receptet beküldte: hettikem
