Hozzávalók:
- 12 darabhhoz:
- A tésztához:
- 5 dl tej
- 1 db tojás
- 1 db tojássárgája
- 2 evőkanál olaj
- 1 tasak csokoládé pudingpor
- 20 g liszt
- A töltelékhez:
- 35 dkg magozott szilva
- 8 dkg cukor
- 5 evÅ‘kanál vÃz
- Fahéjreszelék
- 3 evőkanál rum
- + a sütéshez olaj és a dÃszÃtéshez porcukor
ElkészÃtés:
A magozott szilvát a cukorral, a vÃzzel és a fahéjjal összekeverjük, és lassan szétfÅ‘zzük. Levesszük a tűzrÅ‘l, a rumot hozzáadjuk, és melegen tartjuk. A tejet a tojásokkal, a tojássárgájával és az olajjal jól összekeverjük. A pudingport és a lisztet hozzáadjuk, és sima, sűrű állagúvá keverjük, aztán fél órát állni hagyjuk. Egy tepsibe – kb. 25 cm átmérÅ‘jű – egy kis étolajat öntünk és felmelegÃtjük. A tésztából kisütjük a palacsintákat. A kész palacsintákon a tölteléket szétterÃtjük, majd összehajtogatjuk, és porcukorral meghintjük.
Megjegyzés:
A receptet Főnix26 küldte. Köszönjük!
