Hozzávalók
- elkészÃtés:–
- nehézség:Nincs beállÃtva
- sütési hÅ‘fok:–
- sütési idÅ‘:–
- A tetejére
10 dkg étcsokoládé
- A lekenéshez
1 tojás
- A csokoládés töltelékhez
2 evőkanál narancslekvár
20 dkg étcsokoládé
20 dkg natúr marcipánmassza -
2 tojás
13 dl (kb. 80 dkg) finomliszt
1 dl (kb. 10 dkg) kristálycukor
5 dkg élesztő
4 dl tej
15 dkg vaj vagy margarin vagy sütőmargarin
ElkészÃtés
A vajat vagy sütÅ‘margarint felolvasztjuk, de ne forrósodjon meg túlzottan. A tejet ráöntjük, együtt kb. 37 fokosra melegÃtjük. Az élesztÅ‘t tálba morzsoljuk, egy keveset a vajas vagy sütÅ‘margarinos tejbÅ‘l, meg a cukorból is hozzáadunk. Összekeverjük, majd hozzáadjuk a lisztet, a tojásokat, a maradék vajas vagy sütÅ‘margarinos tejet és a többi cukrot. Jól bedagasztjuk, majd letakarjuk, és meleg helyen kelesztjük kb. 40 percen át. Ezután enyhén meglisztezett gyúrólapra borÃtjuk, finoman átgyúrjuk, és 1 centi vastag téglalapalakúra ellapÃtjuk. Lisztbe mártott késsel 30 kis négyzetre vágjuk. A marcipánt 2-3 evÅ‘kanál vÃzzel összegyúrjuk, hogy lágyabb legyen, könnyebb legyen vele dolgozni, ezután ledaráljuk, vagy lereszeljük. Az ugyancsak lereszelt csokoládéval és a lekvárral összekeverjük. Ezt a finom masszát egyenlÅ‘en elosztva a tészták közepére halmozzuk. Ezután a tészták 4 sarkát a töltelék fölött középen összefogjuk, majd meggömbölygetjük ugyanúgy, mint amikor szilvásgombócot készÃtünk. Nem túl közel egymáshoz, sütÅ‘papÃrral bélelt tepsire rakosgatjuk. Letakarjuk, meleg helyen 40 percen át kelesztjük, majd a tetejüket felvert tojással lekenjük. ElÅ‘melegÃtett sütÅ‘ben, a közepesnél nagyobb lánggal 220 fokon, légkeverésnél 200 fokon, 8-10 percig sütjük, és rácsra rakva hűlni hagyjuk. A sütemény tetejére való csokoládét nem túl forró vÃzgÅ‘z fölött felolvasztjuk, és szép vékony csÃkban a csokigolyókra csurgatjuk.
