Hozzávalók:
- 4 db tojásfehérje
- 36 dkg porcukor
- 80 ml vÃz
- szÃnes és fekete szórócukor
ElkészÃtés:
A sütÅ‘t 50 fokra elÅ‘melegÃtjük. Két tepsit sütÅ‘papÃrral kibélelünk. A fele porcukrot a vÃzzel odatesszük fÅ‘ni, néha megkeverjük. Közben elkezdjük felverni a tojásfehérjéket, a maradék porcukrot apránként adagolva. A cukorszirupot addig fÅ‘zzük, amÃg nagy buborékok képzÅ‘dnek rajta, és sűrű, folyós lesz. Ekkor vékony sugárban hozzácsurgatjuk a fehérjékhez, és – már gÅ‘z fölött – tovább verjük, amÃg borotvahab keménységű lesz. Csillagcsöves nyomózsákból emeletes karikákat nyomunk sütÅ‘lemezre. A tetejüket megszórjuk a szórócukrokkal. Ekkor betesszük a sütÅ‘be (én két tepsivel egyszerre tettem be). A sütÅ‘ ajtaját egy fakanállal kitámasztjuk, és 50 fokon szárÃtjuk 2 órán át. Ekkor elzárjuk, a sütÅ‘ben hagyjuk kihűlni.
Megjegyzés:
Tuti recept, én most csináltam életemben először, és nagy sikere lett ! Jó étvágyat!
A receptet és a fotót Jné Erika küldte. Köszönjük!
