Habkarika

Hozzávalók:

  • 4 db tojásfehérje
  • 36 dkg porcukor
  • 80 ml víz
  • színes és fekete szórócukor

Elkészítés:

A sütÅ‘t 50 fokra elÅ‘melegítjük. Két tepsit sütÅ‘papírral kibélelünk. A fele porcukrot a vízzel odatesszük fÅ‘ni, néha megkeverjük. Közben elkezdjük felverni a tojásfehérjéket, a maradék porcukrot apránként adagolva. A cukorszirupot addig fÅ‘zzük, amíg nagy buborékok képzÅ‘dnek rajta, és sűrű, folyós lesz. Ekkor vékony sugárban hozzácsurgatjuk a fehérjékhez, és – már gÅ‘z fölött – tovább verjük, amíg borotvahab keménységű lesz. Csillagcsöves nyomózsákból emeletes karikákat nyomunk sütÅ‘lemezre. A tetejüket megszórjuk a szórócukrokkal. Ekkor betesszük a sütÅ‘be (én két tepsivel egyszerre tettem be). A sütÅ‘ ajtaját egy fakanállal kitámasztjuk, és 50 fokon szárítjuk 2 órán át. Ekkor elzárjuk, a sütÅ‘ben hagyjuk kihűlni.

Megjegyzés:

Tuti recept, én most csináltam életemben először, és nagy sikere lett ! Jó étvágyat!

A receptet és a fotót Jné Erika küldte. Köszönjük!

Hasonló kategóriák