Hozzávalók
- elkészÃtés:60 – 90 perc
- nehézség:normál
- sütési hőfok:nincs megadva
- sütési idő:nincs megadva
Szavazok erre a sütire!
Szavazz és nyerj! 41 szavazat a sütire | A szavazásról »
- A piskótához
6 tojás
12 dkg liszt
18 dkg porcukor
1 kávéskanál sütőpor
csipet só
1 cs. vanÃliás cukor - Ribizlis krémhez
50 dkg ribizli
20 dkg porcukor
25 dkg Rama margarin
2 dl tej
4 evők. rétesliszt - A habhoz
5 dl növényi tejszÃn
3 cs. vanÃliás cukor
1 kávéskanál mandula aroma - A dÃszÃtéshez
ribizli
citromfű
ElkészÃtés
Kb. 30×22 cm-es piskótalapot sütünk a fent megadott hozzávalókból. Miután kihűlt vÃzszintesen 2 lapba vágjuk. A 2 dl tejet a rétesliszttel sűrűre fÅ‘zzük, majd hagyjuk kihűlni. A porcukrot és a Rama margarint habosra keverjük. Miután kihűlt a fÅ‘zött krém a margarinos krémhez adjuk és jó alaposan összedolgozzuk. Ebbe a fehér krémbe keverjük bele a megtisztÃtott ribizliszemeket. Nem baj, ha a szemek kicsit összetörtnek és levet eresztenek, lehűtve a krém nagyon szépen összeáll. ElkészÃtjük a mandulás habot. Rétegezés: a piskóta egyik lapját megkenjük a ribizlis krém 2/3-ad részével, majd erre rétegezzük a mandulás tejszÃnhab szintén 2/3-ad részét. BeborÃtjuk a másik piskótalappal, amit elÅ‘ször a maradék ribizlis krémmel, majd pedig a maradék habbal kenünk meg. Tetejére akár mintát is rajzolhatunk pl. villával. HűtÅ‘ben legalább egy napot hagyjuk állni. Szeletelés, ill. tálalás elÅ‘tt szórjuk meg friss ribizliszemekkel és Ãzlés szerint dÃszÃthetjük.
gyermekkel is készÃthetÅ‘
