Hozzávalók:
- 20 dkg babapiskóta
- 1,5-2 dl főzött vagy instant kávé
- 5 dl szójatej
- 5 evőkanál cukor
- 1 csomag vanÃliás pudingpor
- 2 dl szójatejszÃn
- kakaópor (cukrozatlan)
ElkészÃtés:
A vanÃliapudingot 5 evÅ‘kanál cukorral, 5 dl szójatejjel elkészÃted, a szójatejszÃnt 1 kiskanál kakaóporral felvered (nem lesz habtejszÃn állagú, de nem is kell), a pudinggal alaposan elkevered. Egy tál aljába pici krémet simÃtasz, erre jön egy sor kávéba áztatott babapiskóta, majd krém, a tetejét megszórod kakaóval, ismét egy sor babapiskóta és krém, a tetejét alaposan megszórod kakaóval, és készen is vagy, mehet a hűtÅ‘be kb. 3-4 órára.
Megjegyzés:
A recept természetesen nem az eredeti tiramisu leÃrása, ezt én találtam ki, mert imádom a tiramisut, de tejérzékeny lévén nem tehetem bele az eredeti hozzávalókat. Ezért kérném az ilyen kritikákat mellÅ‘zni.
A receptet Aaaniii küldte. Köszönjük!
