Hozzávalók:
- 40 dkg pulykamell
- 1,5 dl fehérbor
- 50 dkg csiperke gomba
- 50 dkg sárgarépa
- 1 fej vöröshagyma
- 2 gerezd fokhagyma
- 2,5 dl tejföl
- étolaj
- só
- bors
- pirospaprika
- oregánó
- bazsalikom
- majoranna
- kakukkfű
ElkészÃtés:
1. A vöröshagymát és a fokhagymát apró kockára vágom, és kevés olajon megdinsztelem.
2. A csÃkokra vágott pulykamellet megforgatom az olajban, amÃg minden oldalán kifehéredik. Sózom, borsozom, felöntöm a fehérborral (ez lehet száraz vagy félédes is), és fedÅ‘ alatt 5-10 percig párolom.
3. Amikor a hús kellÅ‘en puha, belerakom a vékony karikára vágott sárgarépát és a vékonyra szeletelt gombát, meghintem kevés pirospaprikával, felöntöm annyi vÃzzel, ami éppen ellepi.
4. Kb. fél óra alatt fedÅ‘ alatt puhára párolom a zöldségeket, Ãzlés szerint szórok rá majorannát, bazsalikomot, oregánot, kakukkfűvet. Ráteszem a tejfölt, kicsit összerotyogtatom az egészet, ha szükséges, utánasózom.
5. Ezzel el is készült ez az egyszerű, de laktató étel. Nokedlivel tálalva a legfinomabb.
Jó étvágyat!
Megjegyzés:
A receptet Hnorbert küldte. Köszönjük!
