Hozzávalók:
- 1/2 csomag olasz tészta (spagetti vagy linguine)
- 25-30 dkg fagyasztott tenger gyümölcsei
- 1 dl fehérbor
- 2 dl fÅ‘zÅ‘tejszÃn
- 1 csokor újhagyma (vagy 1/2 fej hagyma)
- 1-2 szár angolzeller (elhagyható)
- só
- bors
- petrezselyem
- bazsalikom
- 2-3 evÅ‘kanál olÃvaolaj
ElkészÃtés:
A tésztát megfÅ‘zzük. Közben az olÃvaolajon megpirÃtjuk a felkarikázott újhagymát (kockára vágott hagymát), megtisztÃtjuk a fás részektÅ‘l a zellerszárat, és apróra vágva a hagymához adjuk, majd felöntjük a borral, és kicsit megpároljuk (nem kell puhára, akkor finom, ha még roppanós). Hozzáadjuk a tenger gyümölcseit, 1-2 percig együtt forraljuk, majd felöntjük a tejszÃnnel, beforraljuk, ÃzesÃtjük sóval, borssal, apróra vágott petrezselyemmel, bazsalikommal, de ezekkel már nem forraljuk sokáig.
A leszűrt tésztát elkeverjük a mártással, a tányéron meghinthetjük még az apróra vágott zöldfűszerekkel.
Megjegyzés:
Én nem szeretem a polipot, tintahalat, ezért nem tenger gyümölcseivel, hanem egy jó marék apró garnélarákkal és kagylóval szoktam csinálni, de lehet valamilyen tengeri hallal, netán lazaccal (apró kockára vágva, és úgy a mártáshoz adva) is csinálni a mártást.
A receptet Kata küldte. Köszönjük!
