Hozzávalók:
25 Dkg orsótészta, 1 fej vöröshagyma, 3 db piros pritaminpaprika, 15 dkg parasztkolbász, 8 db tojás, 2 dl tejföl, 1 csokor petrezyelyem, 2 evőkanál vaj, só, bors.
ElkészÃtés:
A tésztát sós, forró vÃzben roppantósra fÅ‘zzük, majd leszűrjük, lecsepegtetjük. A hagymát meghámozzuk és finomra aprÃtjuk. A paprikát megmossuk, félbevágjuk és, ha kivágtuk a magházat, felkarikázzuk. A kolbászról lehúzzuk a bÅ‘rét és vékony karikákra szeljük. A serpenyÅ‘ben vajat hevÃtünk, beletesszük a hagymát és üvegesre pároljuk, majd hozzáadjuk a karikákra vágott paprikát és még 5 percig pároljuk. Hozzákeverjük a fÅ‘tt orsótésztát, a karikára vágott kolbászt, sóval és borssal ÃzesÃtjük. A tojásokat egy tálba felverjük, tejföllel elkeverjük, teszünk bele egy kevés sót, borsot és a tésztár öntjük, majd lefedve megvárjuk, amÃg megdermed. A petrezselymet leöblÃtjük, Száráról lecsipkedjük a leveleket, felaprÃtjuk és megszórjuk vele az omlett tetejét.
Tanácsok:
Ha nincs pritaminpaprika, akkor jó a sima is.
ElkészÃtési idÅ‘: 20 perc
A receptet beküldte: ildus-puldus
