Hozzávalók:
- A tésztához:
- 30 dkg liszt
- 15 dkg vaj vagy sütőmargarin
- 2 dkg élesztő
- csipetnyi só
- 1 tojás
- kevés cukor
- A tetejére:
- 7 tojás
- 5 evőkanál cukor
- 2 evőkanál rétesliszt
- 1 nagy pohár tejföl
- csipetnyi só
ElkészÃtés:
A tészta hozzávalóit összegyúrom (ha nem akar összeállni, kicsi tejet lehet beletenni), aztán kinyújtom, és belerakom a tepsibe. A tetejéhez a tojásokat szétválasztom, a hozzávalókat összekeverem, majd óvatosan belekeverem a tojások felvert habját. ElÅ‘melegÃtett sütÅ‘be teszem és amikor szép piros a teteje, készen van. Kicsit összeesik, de az Ãzén nem változtat.
Megjegyzés:
Akkor érdemes ezt a sütit elkészÃteni, amikor sok tojásunk van. Hallottam már olyan néven is, hogy hamis túróslepény, és tényleg hasonlÃt hozzá az Ãze. Ha valaki édesebben szereti, tehet a krémbe több cukrot is. Izlés dolga:-) Jó étvágyat, nagyon finom!
A receptet Kiragneta küldte. Köszönjük!
