Hozzávalók:
- A palacsintához:
- tojás
- liszt
- tej
- szénsavas ásványvÃz
- pici só
- pici cukor
- A pudinghoz:
- 1 csomag csokoládés pudingpor
- 4 dl tej
- 3-4 evőkanál cukor
- A málnás öntethez:
- 2 dl vÃz
- 30 dkg málna
- 1/2 citrom leve
- reszelt citromhéj
- szegfűszeg
- őrölt fahéj
- cukor (Ãzlés szerint)
- vanÃliás cukor
- étkezési keményÃtÅ‘
ElkészÃtés:
Palacsintatésztát készÃtünk, 30 percet pihentetjük, majd kisütjük a palacsintákat. A tasakon lévÅ‘ leÃrás szerint elkészÃtjük a pudingot, de kevesebb tejet adunk hozzá. Még melegen megtöltjük a palacsintákat. Az öntethez a vizet feltesszük fÅ‘ni a fűszerekkel, és kb. negyed óráig fÅ‘zzük, mjad kivesszük a szegfűszeget. Hozzáadjuk a málnát, és pár percig együtt fÅ‘zzük. Közben a keményÃtÅ‘t pici vÃzzel simára keverjük, majd hozzáteszünk egy kevés forró szirupot, jól elkeverjük, majd állandó keverés mellett a málnás szirupba csorgatjuk. Amint besűrűsödik, levesszük a tűzrÅ‘l. Tálaláskor ezt az öntetett adjuk a palacsintához.
Megjegyzés:
A receptet és a fotót Kgizike küldte. Köszönjük!
