Hozzávalók:
- 1 fej vöröshagyma
- 2 paradicsom
- 1 csomó retek
- 1 fej saláta
- 1 kis kÃgyóuborka
- 40 dkg kétszer darált marhahús
- 5 dkg sütőmargarin
- 4 evőkanál tejföl
- 1 kávéskanál mustár
- 1 evőkanál ketchup
- 4 db hamburger zsemle
- 4 vékony szelet sajt
ElkészÃtés:
A hagymát megtisztÃtjuk, karikára vágjuk és szétszedjük a gyűrűket. A paradicsomot megmossuk, megtöröljük, és felkarikázzuk. A retket megtisztÃtjuk, megmossuk, és vékony szeletekre vágjuk. A salátát levelekre szedjük, gondosan többször váltott vÃzben megmossuk és a leszárÃtjuk. Az uborkát héjastól megmossuk és felszeleteljük.
A darált húst megszórjuk sóval, borssal, jól összegyúrjuk és négy pogácsát formázunk belÅ‘le. A margarint serpenyÅ‘ben felhevÃtjük, és a húspogácsák mindkét oldalát 2-2 percig sütjük benne. A mártáshoz összekeverjük a tejfölt, a mustárt és a ketchup-ot. A hamburger zsemléket kettévágjuk és mikróban vagy sütÅ‘ben átmelegÃtjük. A zsemle alsó felére teszünk egy kevés mártást, erre salátalevelet, a húspogácsát, majd hagymát paradicsomot, retket, uborkát, egy szelet sajtot, és befedjük a zsemle tetejével. Azonnal tálaljuk.
