Hozzávalók:
- 1 nagyobb vagy 2 kisebb gyalult tök
- 1 fej vöröshagyma
- 1 kiskanál fűszerpaprika
- só
- bors
- 1 csokor kapor
- 1 pohár 20%-os tejföl
- 1 evőkanál liszt
- esetleg tejszÃn
- pár csepp ecet
ElkészÃtés:
Az apróra összevágott vöröshagymát üvegesre pirÃtom kevés étolajon. Lehúzom a tűzrÅ‘l, és belekeverem a pirospaprikát, pici vÃzzel felengedem. Mikor zsÃrjára visszasült a hagyma, belteszem a gyalult tököt, és fÅ‘zÅ‘m, de nem teljesen puhára! Sózom, picit borsozom. A tejfölbÅ‘l és a lisztbÅ‘l habarást készÃtek, és ezzel besűrÃtem a tököt. A habarással együtt teszem bele a vágott kaprot, de ekkor már épp csak összerottyantom. Kevés tejszÃnt is lehet bele végül keverni, no meg a pár csepp ecetet.
Megjegyzés:
Én minden *piros* fÅ‘zeléket ezzel a módszerrel csinálok, tehát pörköltösen, aztán tejfölös-lisztes habarás, vÃzzel nem is nagyon öntöm fel. Nincs rántás, és egy edényben elkészül.
A receptet Andrea küldte. Köszönjük!
