Hozzávalók:
- 30 dkg tészta (bármilyen)
- 1 nagyobb vöröshagyma
- 10 dkg sütőmargarin
- 25 dkg gomba
- 20 dkg húsos szalonna
- 35 dkg csirkemell
- 20 dkg káposzta
- 10 dkg karfiol
- 10 dkg zöldbab
- 10-10 dkg borsó és kukorica
- 20 dkg reszelt sajt + tetejére
- 2 tojás
- 3 dl tejföl
- 2-3 dl tej
- só
- bors
- őrölt szerecsendió
ElkészÃtés:
A tésztát sós vÃzben kifÅ‘zzük. A zöldségeket szintén sós vÃzben puhra pároljuk. Egy fÅ‘zÅ‘edényben felolvasztuk a margarint, hozzáadjuk a hagymát, szalonnát, addig sütjük, mÃg a hagyma megfonnyad. Utána beletesszük a felszeletelt gombát, letakarjuk fedÅ‘vel, mÃg a gomba megpuhul. Levesszük a tűzrÅ‘l, belekeverjük a tejfölt meg a reszelt sajtot, sózzuk, borsozzuk, beletesszük a szerecsendiót is.
Közben másik fÅ‘zÅ‘edényben a felkockázott csirkemellett vajon megsütjük, közben kevergetjük. Sóval, borssal ÃzesÃtjük. Az elkészült csirkemellkockákat, valamint a megfÅ‘zött zöldségeket hozzákeverjük a gombás-szalonnás ételhez. Jól összekeverjük, majd végül a megfÅ‘tt tésztával keverjük át. Az egészet tűzálló tálba helyezzük, leöntjük tejjel, a tetejére annyi reszelt sajtot teszünk, hogy befedje. 180 fokos sütÅ‘ben kb. 40 percig sütjük.
Megjegyzés:
A sajt lehet többféle is, pl. parmezán, trappista, stb.
A receptet Zizzi küldte. Köszönjük!
