Hozzávalók:
- 2 db tojás
- 1 csésze kristálycukor
- 1 csésze tej
- 3/4 csésze olaj
- 2 csésze liszt
- 1 csomag sütőpor
- 1 csomag vanÃliás cukor
- 1 csésze őröletlen mák
ElkészÃtés:
Egy nagyobb tálban keverjük össze a tojást, a cukrot és a vanÃliás cukrot, majd felváltva adjuk hozzá az olajat és a tejet, végül a sütÅ‘porral és pici sóval elkevert lisztet. Alaposan keverjük össze, és tegyük bele a mákot. Ezzel is keverjük jól össze. Egy tepsit olajozzuk és lisztezzük, öntsük bele a masszát. ElÅ‘melegÃtett sütÅ‘ben úgy sütjük, mint a piskótát. 15 perc alatt kész.
Megjegyzés:
A bögre 2,5 dl-es. A tepsi 32×20 cm-es, vagy kinek milyen van. Ha megsült, még melegen meg kell kenni lekvárral. Ha kihűlt, lehet rá tenni mázat, de porcukorral is meg lehet szórni.
A receptet Rózsáné Márta Katalin küldte. Köszönjük!
